Kalde, Plastik sanayicileri derneğinin (PAGDER), “YUVAYA DÖNÜŞEN PLASTİKLER” kampanyasına destek vererek, çevre temizliğine ve geri dönüşüme dikkat çekerek, sahipsiz sokak hayvanlarını da sıcak bir yuvaya kavuşturmayı, onların yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefledi.

“Yuvaya Dönüşen Plastikler” kampanyasına VİRAL VİDEO SPONSORU olarak destek veriyoruz.

Kaynağında ayrıştırma alışkanlığı, geri dönüşüm kültürü ile çevresel-ekonomik kaynakların korunması, çevre ve doğa kirliliğinin önlenmesi konularında duyarlılık oluşturup, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçladık.

Defalarca geri dönüştürülebilme özelliği taşıyan atık plastiklerin yüzde 100 geri dönüşümüyle sokak hayvanları sıcak bir yuvaya kavuşuyor.

730 1443528598 pagder 1

Kampanya, tüm plastik atıkların (Plastik yoğurt-peynir kapları, pet şişeler ve kapakları, deterjan şişeleri, eski plastik oyuncaklar, işlevini kaybetmiş plastik damacanalar, plastik askılar vb.) ülkemizdeki üretim kısıtlılığı nedeniyle yurt dışından ithal edilen ve önemli bir ekonomik kayıp yaratan değerli bir hammadde olduğu; defalarca geri dönüştürülebilme özelliği taşıyan atık plastiklerin geri dönüşümü ile önemli ekonomik ve çevresel değerler yaratılabildiği aktarılıyor; çevre ve doğa temizliğine dikkat çekiliyor; ayrıca plastik atıkların yüzde 100 geri dönüşümüyle üretilen kulübelerle sokak hayvanlarını sıcak bir yuvaya kavuşturuyor.

Kampanya, toplanan atık plastiklerin dönüştürülmesiyle plastik hayvan yuvalarının üretimini amaçlıyor. Üretilen plastik yuvalar dayanıklılık, hijyenin kolayca sağlanabilmesi gibi birçok açıdan ahşap kulübelere kıyasla, kedi-köpekler açısından daha uygun özellikler taşımaktadır. Soğuğa, yağmura dayanıklı, kolayca yıkanabilen, şık tasarımlı bu yuvalar, kampanyaya dahil olan belediyelerin hayvan barınaklarına gönüllü destek olarak veriliyor.

730 1443529080 pagder 2

“YUVAYA DÖNÜŞEN PLASTİKLER” kampanyası’na katılan belediyeler (alfabetik sırayla):

 1. Ataşehir Belediyesi,
 2. Bakırköy Belediyesi
 3. Beşiktaş Belediyesi,
 4. Bitlis Belediyesi,
 5. İstanbul Beylikdüzü Belediyesi,
 6. İzmir Bayraklı Belediyesi,
 7. İzmir Narlıdere Belediyesi,
 8. İzmir Karşıyaka Belediyesi,
 9. İzmir Güzelbahçe Belediyesi,
 10. İzmir Karabağlar Belediyesi,
 11. İzmir Bergama Belediyesi,
 12. Karaman Ermenek Belediyesi,
 13. Kastamonu Belediyesi,
 14. Kırklareli Vize Belediyesi,
 15. Marmara Adalar Belediyesi,
 16. Mezitli Belediyesi,
 17. Niğde Belediyesi,
 18. Osmaneli Belediyesi,
 19. Samsun Atakum Belediyesi
 20. Sarıyer Belediyesi,
 21. Şişli Belediyesi,
 22. Yalova Belediyesi