Gururla Sponsor olduğumuz Beşiktaş’ın, yeni yapılan stadı  Vodafone Arena, Dünyanın en iyi  akıllı statları arasında bu günden yerini aldı. Vodafone Arena, Kalde desteği ve kalitesiyle yükseldi.  Stadın yapımında da  bedelsiz olarak vermiş olduğumuz desteğin haklı gururunu yaşıyoruz.   

Vodafone Arena Beşiktaş’ın yeni evi olmanın yanı sıra, halkın eğlence ve güzel zaman geçirme ihtiyacını karşılar nitelikte dizayn edilmekte.Kompleks aynı zamanda eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecektir.  

Uluslararası müsabakalar, ünlü sanatçıların konserleri, dünyaca tanınmış tasarımcıların defileleri de bu kompleksin çatısı altında kendine yer bulacaktır. Beşiktaş Müzesi, Kartal Yuvası stattaki yerini yenileyerek  ziyaretçilere hizmet sunacaktır. Kısaca Vodafone Arena, sadece maç günlerinin değil, her gün gidilebilir, zaman geçirilebilir bir yaşam alanı olarak konumlanacaktır. 

Teknik Özellikler;

Koltuk kapasitesi: 41.903 

Loca sayısı: 147 

Loca koltuk sayısı: 1847 

VIP koltuk sayısı: 2150 

1.600 metrekare VIP restaurant / lounge alanı 

1.800 metrekare ile Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası ve BJK Müzesi 

Vodafone Cep Merkezi 

Otopark: 350 araç 

Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk) 

Saha çizgisi ile tribün arasindaki uzaklık: 

-Kale çizgisi tribün arası 795 cm 

-Taç çizgisi tribün arası 615 cm 

Basın tribünü kapasitesi: 186 kişi 

Çatı özelliği: Çatı tüm tribünlerin üzeri kapalı olacak şekilde, kablo sistemle çözülmüş, PTFE kaplı olarak tasarlanmıştır. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…